APEL DO RODZICÓW

APEL DO RODZICÓW!!!!!!!

DRODZY RODZICE

W OSTATNIM CZASIE BARDZO NASILIŁY SIĘ ZACHOROWANIA NA RÓŻNEGO RODZAJU WIRUSY (OSPA, SZKARLATYNA, WIRUS ROTA I RÓŻNEGO RODZAJU WIRUSY GRYPY).

PRZYPROWADZAJĄC DZIECKO Z INFEKCJĄ  DO PRZEDSZKOLA NARAŻACIE NIE TYLKO ZDROWIE SWOICH DZIECI ALE I INNYCH DZIECI W PRZEDSZKOLU.

Placówki oświatowe są zobowiązane do zapewniania wszystkim dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, wychowania i opieki. Za bezpieczny pobyt dziecka w przedszkolu nie można uznać pobytu dziecka w przedszkolu w obecności dzieci chorych.

Z chorym dzieckiem powinno się więc pójść do lekarza, zamiast do przedszkola!!!!!!!

APELUJEMY WIĘC JESZCZE RAZ ABY:

• Dzieci chore pozostawiać w domu.
  • Nie przyprowadzać do przedszkola dzieci przeziębionych (katar to także choroba!!!).
  • Pamiętać o innych dzieciach i o niebezpieczeństwie narażania ich na zachorowanie.
  • Mieć na uwadze nie tylko swoje dobro, ale i dobro innych.

Jeżeli dziecko źle się poczuje w czasie pobytu w przedszkolu, nauczyciel ma OBOWIĄZEK poinformować o tym rodzica a rodzic ma OBOWIĄZEK odebrać dziecko z przedszkola!