RELACJA Z DNIA MARCHEWKI

Dzień Marchewki„Dzień Marchewki”

We wtorek 5 kwietnia w naszym przedszkolu w ramach realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” obchodziliśmy „Dzień Marchewki”. Już od rana było widać, że nie jest to zwyczajny dzień. Tego dnia dzieciaczki i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Sala również była przystrojona specjalnie na tą okazję. Było to bardzo wesołe i zdrowe święto. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze pociechy do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw, przedszkole postanowiło zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył prozdrowotnych nawyków. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zaprosiliśmy na salę wielofunkcyjną gdzie odbyły się „Urodziny Marchewki”. Imprezę rozpoczęliśmy od uroczystego powitania gości na pierwszych urodzinach naszej pomarańczowej solenizantki. Dzieci uczestniczyły w quizie marchewkowym podczas którego odpowiadały na pytania Pań prowadzących. Najważniejszym punktem programu był pokaz mody podczas którego dzieci mogły zaprezentować swoje oryginalne stroje marchewkowe. Przedszkolni modele dumnie kroczyli po wybiegu prezentując swoje przebranie. Były też zabawy ruchowe ze śpiewem przy piosence „Na Marchewki Urodziny”. Na koniec każde dziecko otrzymało do schrupania surową marchewkę i soczek marchewkowy. Po części oficjalnej przedszkolaki rozeszły się do swoich sal, gdzie mogły posmakować  na drugie  śniadanie placek marchewkowy.

Oj śmiechu było co niemiara – ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich – pomarańczowy, marchewkowy, zakręcony. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte. Przez cały dzień w przedszkolu było niezwykle radośnie i wesoło. Nad całą imprezą czuwały nauczycielki, które zorganizowały „Dzień Marchewki”: Pani Agnieszka Bryła-Gmitruk i Pani Anna Kolińska.

DZIEŃ MARCHEWKI                             MARCHEWKA 22DZIEŃ MARCHEWKI 2

DZIEŃ MAR 4DZIĘ MAR 3MARCHEWKA 5MARCHWKA 6MARCHEWKA 7MARCHEWKA 8MARCHEWKA 9MARCHEWKA 10MARCHEWKA 11MARCHEWKA 12MARCHEWKA 13MARCHEWKA 14MARCHEWKA 15MARCHEWKA 17MARCHEWKA 16MARCHEWKA 18MARCHEWKA 19MARCHEWKA 20DZIEŃ MARCHEWKI 1

0 Polubienia wiadomości
3168 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.