Realizacja Programu Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiwy przyjaciel natury 1Kwiecień był miesiącem realizacji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury.  Oprócz dnia Marchewki, przedszkolaki realizowały tematy związane z ochroną naszego środowiska, poznawały zasady segregacji odpadów oraz uczyły się jak oszczędzać wodę i energię.

Dzieci z grupy III g i III c podczas zajęć pt. „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy” poznały znaczenie pojęcia recykling. Uczyły się rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany  przedmiot oraz efektywnego segregowania odpadów. Dowiedziały się również, jak wygląda proces powstawania surowców i przetwarzania ich.

W małych grupach układały historyjki obrazkowe na temat wytwarzania poszczególnych przedmiotów m.in. szkła, papieru, metalu oraz plastiku. Następnie każda grupa otrzymała kartę pracy ze znakiem recykling. Dzieci musiały wspólnie zastanowić się co narysują pomiędzy poszczególnymi strzałkami tego znaku. Przechodząc od jednego przedmiotu do drugiego opowiadały recyklingową historię – np. te butelki ktoś wrzucił do pojemnika na plastik i z tego odzyskanego plastiku zrobiono plastikową opaskę na włosy, opaska się złamała i po wtórnym jej przetworzeniu powstał mały plastikowy samochodzik; inna historyjka brzmiała – tę szklaną butelkę po soku ktoś wrzucił do pojemnika na szkło i ze szkła z niej odzyskanego zrobiono wazon na kwiaty, następnie po przetworzeniu wazonu powstał słoik na dżem.

Dzieci dobrze się bawiły i zarazem uczyły.

Kub przy nat 2                kubprzy nat 3

kub przy nat 4                kub przy nat 5

kub przy nat 6              Kubusiwy przyjaciel natury 1

1 Polubienia wiadomości
1753 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.