Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

FLAGA 829 kwietnia w naszym Przedszkolu świętowaliśmy zbliżający się Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia dzieci pięcio i sześcioletnie wybrały się na spacer ulicami miasta. Nasz biało-czerwony przemarsz wzbudzał duże zainteresowanie i serdeczność wśród napotkanych mieszkańców Grodziska. Dzieci odwiedziły miejsca związane z pamięcią o bohaterach II Wojny Światowej, jak również te poświęcone Józefowi Chełmońskiemu. Maszerując deptakiem, przedszkolaki znalazły wszystkie obrazy tego wybitnego malarza.

Ostatnim celem naszego marszu była wizyta w Urzędzie Miejskim, gdzie powitał nas zastępca burmistrza, Pan Tomasz Krupski wraz z Panią Ewą Burzyk oraz innymi przedstawicielami magistratu. Po miłym i ciepłym przywitaniu przedszkolaki zostały zaproszone do środka i mogły rozgościć się w głównej sali obrad Rady Miejskiej. Zastępca burmistrza opowiadał o  naszej małej ojczyźnie, pracy samorządu i lokalnym patriotyzmie. Dzieci były bardzo zainteresowane i zadawały mnóstwo pytań. Przedstawiciele grodziskiego urzędu przygotowali dla przedszkolaków różnorodne atrakcje, spośród których szczególne będziemy pamiętać ogromny i przepyszny tort w biało-czerwonych barwach.

Flaga 1                               FALAGA 2

FLAGA 3                                FLAGA 4

FLAGA 5                                FLAGA 7

 

4 Polubienia wiadomości
1753 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.