ZUCHOWY „FESTIWAL PIOESENKI WAKACYJNEJ”

ZUCHY FESTIWAL 6W dniu 18 czerwca 2016 roku na terenie naszego przedszkola odbył się  „Festiwal Piosenki Wakacyjnej” zorganizowany przez druchny z naszego przedszkola, w którym wzięło udział 9 Gromad Zuchowych z terenu Hufca Grodzisk Mazowiecki, łącznie uczestniczyło w nich ok 130 zuchów wraz z opiekunami oraz 30 harcerzy pełniących funkcje organizacyjno- porządkowe. Impreza ta składała się z 3 części

I – zwiad – zuchy dostały mapy okolicy na których zaznaczone były punkty kontrolne. Każdy punkt musiał być przez zuchy odnaleziony. Tematem przewodnim zwiadu była Noc Świętojańska oraz tradycje, wierzenia, które się z nią wiążą. Zuchy poznały więc magiczną moc ziół, ilustracje które musiały ułożyć z puzzli, szukały kwiatu paproci, robiły wianki itd.

II – Festiwal Piosenki Wakacyjnej – prezentacja przez wszystkie Gromady aranżacji piosenki wakacyjnej, która ocenania była przez 4 osobowe jury w kilku kategoriach (dobór repertuaru związanego z tematyką wakacyjną, choreografia, jakość i precyzja wykonania, wykorzystanie przestrzeni sceny, ogólne wrażenie zespołu (stroje, rekwizyty), dodatkowy punkt od jurora (taki bonus).

II – Punkty aktywności – na terenie ogrodu zostały rozstawione punkty z różnymi aktywnościami dla dzieci: malowanie buziek, tańce integracyjne, galeria pod chmurką, kącik strażacki, kącik sportowy, kącik cyrkowy, kącik plastyczny, zabawy z chustą animacyjna.

Podczas festiwalu zuchy miały możliwość obejrzenia dwóch przedstawień:

W wykonaniu Zuchów z naszej gromady pt „Królewna Śnieżka”

W wykonaniu rodziców zuchów z Gromady Zuchowej „Dzikie Koty” pt: „ Czerwony Kapturek”

Ponadto każdy zuch mógł posilić się w trakcie zabawy pyszną kiełbaską z grilla, a następnie osłodzić pączkami, soczkiem, chipsami, ciasteczkami.

Cała impreza zakończyła się obrzędową iskierką. Zuchy, instruktorzy, harcerze zawiązali jeden wspólny krąg, odśpiewali „Bratnie słowo” oraz „Słoneczko już” oraz przekazali sobie braterski uścisk dłoni.

ZUCHY FESTIWAL 1           ZUCHY FESTIWAL 3

ZUCHY FESTIWAL 4           ZUCHY FESTIWAL 10

ZUCHY FESTIWAL 5           ZUCHY FESTIWAL 8

ZUCHY FESTIWAL 7           ZUCHY FESTIWAL 9

 

6 Polubienia wiadomości
1632 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.