Klub Aikido

Klub Aikido – 661 624 786

AIKIDO

Trening pokazowy gratis!

Obecnie stoimy przed problemem unikania zajęć wychowania fizycznego przez dzieci
i młodzież. Jako główny powód podaje się nieatrakcyjność zajęć. Czy słusznie? Zadaniem naszych treningów jest rozwijania pozytywnego nastawienie do  sportu i sztuk walki od dzieciństwa. Dzieciństwo to okres wszechstronnego rozwoju człowieka, to czas uczenia się wszystkiego poprzez ruch . Nic tak nie rozwija w sztu­kach walki dziecka jak zabawa.
W aikido szczególny nacisk kładzie się na nieagresywne zachowanie, a obrona w sytuacji koniecznej zawiera strategię naturalnego wykorzystania ataku przeciwnika i obróceniu go przeciwko niemu. Aikido mogą uprawiać zarówno chłopcy, jak i dziewczyn­ki.

Zajęcia Aikido:

  • rozwijają fizycznie – wypracowują większą sprawność ruchów,
  • wyrabiają wytrzymałość – obrona terytorium i własności,
  • poprawiają precyzję ruchów – krępowanie ruchów przeciwnika,
  • doskonalą koordynację – uniknięcie zderzenia, uwalnianie z chwytów,
  • uczą rozładowywać napięcia – kompleksowe rozstrzygnięcie bezpośredniego starcia,
  • uczą koncentracji – wtrącenie przeciwnika w ustalone miejsce, usunięcie przeciwnika z danego obszaru.

Zajęcia Aikido dla dzieci w istotny sposób różnią się od zajęć dla dorosłych. Przede wszystkim największą uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa. W treningach z najmłodszymi nie stosuje się takich elementów obciążających jak na przykład dźwignie na stawy, wysokie rzuty itp. Ponadto w pracy z dziećmi stosuje się zasadę „nauki przez zabawę”. W czasie treningu organizuje się wiele zabaw ruchowych, w których aikido jest tylko jednym z elementów.

0 Polubienia wiadomości
1424 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.