SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM

policjant-3Dnia 28.09.2016r i 29.09.2016 . na zaproszenie dzieci i nauczycieli przybył do naszego przedszkola  asp. Sławomir Janowiec z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Pan Policjant pierwszego dnia zabrał wszystkie starsze  grupy na wycieczkę na skrzyżowanie. Przed wycieczką w każdej grupie przeprowadził zajęcia dotyczące bezpieczeństwa oraz przypomniał zasady zachowania się podczas wycieczki a w szczególności podczas przejścia przez skrzyżowanie. Po powrocie każdy przedszkolak mógł z bliska obejrzeć policyjny radiowóz oraz na chwilkę wejść do środka.

Podczas drugiego dnia najmłodsze dzieci z naszego przedszkola zgromadziły się w salach, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta tj. policyjny lizak, kamizelka odblaskowa czy też czapka, która wędrowała z głowy na głowę. Dzieci mogły samodzielnie przejść przez „zebrę”, dowiadując się jak należy prawidłowo przejść przez przejście dla pieszych z sygnalizatorem oraz bez niego.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy dzieci  podziękowały gromkimi brawami i zaprosiły na kolejne zajęcia dotyczące bezpieczeństwa.
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie, które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

policjant-1  policjant-4  policjant-5

policjant-7      policjant-6

policjant-14      policjant-10

policjant-13       policjant-12

policjant-16        policjant-17

 

 

8 Polubienia wiadomości
2430 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.