Mały miś w świecie literatury

Realizując projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” do tej pory przyjechały do nas trzy misie.

23 września 2016r. odwiedził naszą grupę pierwszym gość Miś Witek z Przedszkola ze Szczecina. Było tyle radości przy otwieraniu koperty. Dzieci bardzo serdecznie przyjęły Witka w naszym gronie. Szybko zadecydowały co przeczytamy Misiowi. Wybrały swoją ulubioną książkę „Przygody Filonka Bezogonka”.

28 września 2016r. dodarł do nas drugi Mały Gość – MIŚ CZARUŚ z Przedszkola z Bielawy.  Dzieci wspaniale przyjęły swojego nowego gościa, ułożyły go w specjalnie przygotowanym królewskim łożu, gdzie miś odpoczywał po podróży. Następnie Czaruś wysłuchał ciekawego opowiadania Joanny Krzyżanek „Na ulicy” z książki Cecylia Knedelek przedstawia. Zasady bezpieczeństwa nie tylko dla przedszkolaków”. Miś wyruszył w dalszą podróż…

Pod długim tygodniu oczekiwania, 20 października pojawił się u nas Tuliszytek z Przedszkola z Nowej Soli. Wspólnie z dziećmi sprawdziliśmy skąd pochodzi Miś. Nasz mały gość wysłuchał bajkę pt. „Przygody Kota Filemona” Sławomira Grabowskiego i Marka Nejman a. Dzieci postanowiły, iż Tuliszytek odpocznie w kąciku przyrody pośród liści, kasztanów, żołędzi i orzechów. Najwięcej emocji wzbudził fakt, iż miś został samodzielnie uszyty przez Panie z innego przedszkola. Miś wyruszył już w kolejną podróż…

imag1711 imag1789 14724205_1494878947194668_1133370166_o

3 Polubienia wiadomości
1686 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.