Nasze przedszkole uczestniczy w Projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”.

9W dniach 18-21-22 listopada 2016r.  zostały przeprowadzone we wszystkich grupach w naszym Przedszkolu zajęcia edukacyjne „Wspólnie z Królikiem Pampisiem zapobiegamy chorobie próchnicowej zębów”.  Dzieci spotkały się, aby zapoznać się z bohaterem programu ,,Dzieciństwo bez próchnicy”  królikiem Pampisiem- orędownikiem czystych zębów, który towarzyszyć będzie dzieciom podczas codziennej higieny jamy ustnej. Przedszkolaki obejrzały film  „Co muszą wiedzieć dzieci o swoich zębach” oraz opowiedziały kiedy należy myć zęby, co należy jeść, aby zdrowe zęby mieć i co to jest próchnica.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zestawy szczoteczek i past do mycia zębów, dwumiesięczny kalendarz mycia zębów oraz poradnik dla rodziców i opiekunów. 5-cio  i 6-cio latki otrzymały dodatkowo materiały edukacyjne do pracy w przedszkolu oraz zegar piaskowy do mierzenia  czasu  podczas mycia  zębów.

Przedszkolaki były bardzo zadowolone z przeprowadzonych zajęć i z otrzymanych niespodzianek.

3      5

4      6

7       8

2

 

 

1 Polubienia wiadomości
1549 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.