Projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

mis-2Realizując projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury” odwiedziły nas kolejne 6 misiów z przedszkoli z całej Polski. Teraz z utęsknieniem czekamy na naszą Misię – Sonię, która niebawem wróci do nas. Oto relacje z pozostałych wizyt misiów w naszej grupie IVe.

24 października 2016r. odwiedził nas miś o imieniu Czekoladka. Dzieci przywitały gościa i od razu postanowiliśmy przeczytać mu kilka opowiadań z książki Grzegorza Kasdepke  „Bon czy ton – savoir-vivre dla dzieci”. Następnie zbudowały dla niego domek z plastikowych klocków, a że miejsca było dużo J dzieci postanowiły ugościć również w tym domku Misia Miodka (to miś, który podróżuje po domach moich przedszkolaków). Myślę, że niezapomnianych wrażeń dostarczył Czekoladce wyjazd na koncert Majki Jeżowskiej w naszym mieście, gdzie wspólnie bawił się i tańczył.

W 09 listopada 2016r. przedszkolaki z grupy IV e otrzymały kolejną przesyłkę z małym gościem. W kopercie odkryliśmy Misia Benia, który od razu skradł serca dzieci. Przeczytaliśmy wspólnie bajkę pt. „Reksio Dobranocka Wszech czasów – Najlepsze przygody” Marii Szarf podczas poobiedniego odpoczynku. W tym samym czasie wrócił do nas Miś Miodek, który odwiedza przedszkolaki z IV e w ich domach i wspólnie zamieszkali w domku z klocków.

W dniu 21 listopada, ku zdumieniu dzieci, przedszkole odwiedziły aż dwa misie – Przedszkoluś i Leon Duże Ucho. Za nim przeczytaliśmy bajkę pt. „Wyścig Smerfów”, misie wspólnie z przedszkolami wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Wspólnie z Królikiem Pampisiem zapobiegamy chorobie próchnicowej zębów” związanego z programem „Dzieciństwo bez próchnicy”. Przedszkoluś i Leon Duże Ucho zyskali nowego kolegę Królika Pampisia (maskotkę programu „Dzieciństwo bez próchnicy). W czasie zabaw swobodnych dziewczynki tańczyły z misiami w kółeczku do piosenek Majki Jeżowskiej. Misie również świętowały z nami 5 urodziny naszej Majki.

25 listopada w Dzień Pluszowego Misia przedszkolaki otrzymały przesyłkę, a w niej znalazły dwa misie. Tym razem przybyli do nas Miś Dropsik i Miś Mini. Spędziły z nami cudowny dzień. Były tańce, swawole i zabawy z Misiami-Ciociami, które odwiedziły naszą grupę. Zabraliśmy misie ze sobą na teatrzyk pt. „Wielkie hece w bibliotece”.

Do naszego projektu przedszkolnego zgłosiło się kilka grup. Przedszkolaki wspólnie z ciociami wybrały Misia, który podróżuje wraz ze swoim Dziennikiem podróży po domach dzieci, gdzie przeżywa niezapomniane przygody w świecie bajkowej i baśniowej literatury. Mam nadzieje, że akcję przedszkolną zakończymy na koniec stycznia 2017r. Wtedy zorganizujemy wystawę Dzienników podróży naszych przedszkolnych misiów.

mis-3    mis-4

mis-5     mis-6

2 Polubienia wiadomości
2568 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.