Wędrująca książka – ogólnopolski projekt edukacyjny

W Przedszkolu nr 4 im. Króla Maciusia Pierwszego w Grodzisku Maz. realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny „WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”.

Projekt „Wędrująca książka” ma za zadanie popularyzować czytelnictwo, przedstawiać jego aspekty i walory, a także ma pozyskiwać młode pokolenie do tego by stawało się ono aktywnym odbiorcą dzieł stworzonych i tych, co mają powstać. Projekt jest skierowany w szczególności do nauczycieli pracujących z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Ma służyć nawiązaniu współpracy między przedszkolami oraz rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych dzieci.

Honorowy patronat nad projektem sprawuje Wójt Gminy Jonkowo – Pan Wojciech Giecko. Patronat medialny sprawują: Bliżej Przedszkola, Wydawnictwo Mac, Wydawnictwo Nowa Era, Świerszczyk.

W ramach projektu będą aktywnie uczestniczyły w tworzeniu książeczek dzieci z takich miast jak Inowrocław, Piskórka, Bełchatów, Śledziejowice, Warszawa, Mielec, Gołdap Boćwinka, Będzin, Jelenia Góra.

Dzieci z naszego przedszkola już rozpoczęły tworzenie swojej książeczki. Z wielkim zaangażowaniem wymyślały tytuł, rysowały wizerunek głównej postaci Oli, a także tworzyły jej opis. Teraz książeczka wyruszy kolejno do w/w miast, gdzie nasi przedszkolni koledzy rozwiną jej treść i dopiszą zakończenie. Ciekawe jakie przygody będzie miała nasza Ola. Już czekamy na jej powrót do nas 🙂 Nasi przyjaciele również i do nas przyślą swoje książki, a my będziemy tworzyć rozdziały ich książek. Czeka nas wspaniała czytelnicza przygoda!

Beata Dobrzyńska

1 Polubienia wiadomości
2966 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.