Andrzejkowe spotkanie Zuchów

zuchy-5Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla ludowych tradycji. Z tej okazji 25 listopada 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się Andrzejkowe spotkanie wszystkich Zuchów z Hufca Grodzisk Mazowiecki. W balu brało udział 9 gromad zuchowych: GZ „Dzikie Koty”, GZ „Leśne Duszki” , GZ „Leśne ptaki”, GZ „Smerfy”, GZ „ Strażnicy Maciusiowej Tajemnicy”, GZ „Kamyki”, GZ „Wesołe Włóczykije”, 14 GZ „Słoneczne Wilczki”, GZ „Mali Odkrywcy”. Ten wieczór wypełniony został radosnymi zabawami i wróżbami, w których Zuchy mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą przedmiotów ukrytych pod kubeczkami, wykonania czarodziejskich różdżek, malowania buziek itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy Zuchy raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawy, radości oraz śmiechu było wiele, wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to , co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

zuchy-7        zuchy-6

zuchy-4        zuchy-1

zuchy-3

4 Polubienia wiadomości
1557 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.