„Odważnie twórzmy pokój” – Belejemskie Światło Pokoju

2Odważnie twórzmy pokój…

… to tegoroczne hasło akcji przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. 13 grudnia, na Placu Zygmunta Starego grodziscy harcerze przekazali symboliczny ogień mieszkańcom Grodziska, którzy zanieśli go do swoich szkół, instytucji, szpitali. Betlejemskie Światełko Pokoju trafiło także do naszego przedszkola, a to za sprawą naszych dzielnych Zuchów, którzy oczekiwali na światełko na Placu Zygmunta Starego.

Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 roku w intencji niewidomych dzieci przewieziono płomień z groty betlejemskiej0miejsca narodzin Jezusa. Dwa lata później austriaccy skauci sami pojechali po Światło do Betlejem. W Polsce akcję od 1991 roku prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich najczęściej na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach.

18 grudnia nasze dzielne Zuchy wzięły udział  we Mszy Świętej w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy Piaskowej  i uroczyście przekazały Betlejemskie Światełko Pokoju lokalnej społeczności. Było to bardzo ważne wydarzenie dla naszej Gromady.

4-1                 4-2

4 Polubienia wiadomości
1496 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.