Projekt „Mały miś i tradycje Bożego Narodzenia”

pf_1482357171Grupa IV e wzięła udział w kolejnym projekcie – Mały Miś i tradycje Bożego Narodzenia. Przedszkolaki wraz ze swoimi ciociami miały do wyboru trzy zadania z sześciu zaproponowanych przez autora projektu. My zrealizowaliśmy cztery zadania m.in.

1. Wykonaliśmy kartki świąteczne przy użyciu różnych materiałów plastycznych, wspólnie zredagowaliśmy życzenia i wysłaliśmy kartki do Misiowych Przedszkoli. Zgłosiliśmy się również do konkursu „ Życzenia świąteczne dla Misiowej Mamy”.
  2. Ubraliśmy choinkę w ozdoby wykonane przez dzieci. W tym roku przedszkolaki wykonały aniołki oraz pomalowały drewniane ozdoby choinkowe farbami. Zapoznaliśmy się
    z wierszem „Zaczarowane drzewko” Marii Terlikowskiej.
  3. Upiekliśmy, przyozdobiliśmy lukrem i kolorowymi posypkami pierniczki z Małym Misiem, przy misiowej rymowance o pieczeniu.
  4. Zaprosiliśmy misia do wigilijnego stołu – poznaliśmy tradycje, obrzędy i potrawy bożonarodzeniowe podczas pogadanki, przedszkolaki opowiedziały jak wyglądają tradycje i potrawy w ich domach.

pf_1482357567     pf_1482358223

imag2978                                imag2977