Dzień Bezpiecznego Internetu

W miesiącu lutym w grupach 5-cio i 6-cio latków obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Dzień Bezpiecznego Internetu. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne „Jestem bezpieczny w Internecie” na podstawie akcji „Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu” oraz akcji Dzień Bezpiecznego Internetu 2017. Na wstępnie dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie Co to jest komputer, Internet i do czego służy oraz poznały urządzenia za pomocą, których korzystamy z Internetu.   Przy pomocy kłębka wełny dzieci utworzyły sieć internetową – połączenie internetowe oraz napis INTERNET i SIEĆ. Na podstawie bajki pt. „Owce w sieci – Tajemniczy przyjaciel” wywiązała się rozmowa na temat bezpieczeństwa płynącego z użytkowania Internetu. Dzieci  stworzyły własny Kodeks Bezpiecznego Internetu i obiecały przestrzegać ustalonych zasad.  Na zakończenie każdy przedszkolak pomalował kolorowankę.

0 Polubienia wiadomości
2153 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.