Śladami Dinozaurów

Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Czym się żywiły wielkie jaszczury? Dlaczego wyginęły dinozaury? Na te i jeszcze wiele innych pytań starały się odpowiedzieć przedszkolaki podczas tygodnia zajęć z okazji Dnia Dinozaura. Na początku przedszkolaki z grupy IV e otrzymały tajemnicze miski z piaskiem, gdzie bawiąc się w paleontologów oszukały kości dinozaurów, oczyściły z piasku a następnie złożyły szkielety T-rexa oraz triceratopsa. W kolejnych dniach oglądając prezentację multimedialną dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Szybko okazało się, że przedszkolaki wiele wiedzą na temat tych prehistorycznych stworzeń i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Następnie wspólnie wykonaliśmy makietę świata dinozaurów. Przedszkolaki bardzo cieszyły się, że mogły spędzić cały tydzień w towarzystwie przeuroczych gadów!

       

       

        

2 Polubienia wiadomości
1386 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.