ZUCHOWE POWITANIE WIOSNY

W minioną sobotę (25 marca) odbył się Rajd „W poszukiwaniu Wiosny”. W trakcie wędrówki towarzyszyły nam własnoręcznie wykonane kukły – Marzanny.  Jak co roku głównym celem wydarzenia jest odnalezienie  pierwszy oznak nadchodzącej wiosny. Rajd organizowany był specjalnie dla najmłodszych członków Hufca ZHP Grodzisk Mazowiecki – dzielnych ZUCHÓW.
Wzięło w nim udział kilka gromad, w tym nasza „STRAŻNICY MACIUSIOWEJ TAJEMNICY”. Wszystkie gromady po kolei wykonywały zadania, podczas których musiały wykazać się wiedzą na temat przyrody, sprawnością fizyczną, pomysłowością. Chociaż tegoroczna zima była dla nas łaskawa, bez żalu patrzyliśmy jak nasze ekologiczne kukły odpływają z nurtem wody i zabierają ją ze sobą na kolejny rok.
Po wykonaniu wszystkich zadań, powędrowaliśmy na stację PKP, gdzie czekała na nas ciepła herbata.
Rajd zakończył się apelem, na których każda gromada otrzymała pamiątkowy dyplom.

         

1 Polubienia wiadomości
1343 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.