DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.”

Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz „Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić u nich poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli w naszym przedszkolu organizowane są różnorodne zajęcia nawiązujące do świąt państwowych. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste . Z tej okazji dnia 26 kwietnia 2017 w grupach dzieci 5 i 6 – letnich odbyły się warsztaty poświęcone symbolom narodowym. Dnia 27 kwietnia 2017 dzieci udały się do Urzędu Miasta na spotkanie z Burmistrzem, Panem Grzegorzem Benedykcińskim. Tam miały możliwość zapoznania się z jego pracą oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące je pytania. W ramach podziękowania dzieci przygotowały krótki występ słowno – muzyczny. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

2 Polubienia wiadomości
1407 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.