Turniej szachowy z okazji Dnia Dziecka

20 maja w Naszym Przedszkolu odbył się turniej szachowy z okazji „Dnia Dziecka”. Dedykowany był dla początkujących miłośników tej królewskiej gry. Wzięły w nim udział dzieci z roczników 2008 -2011, z gminy Grodzisk Mazowiecki, a także okolicznych miejscowości, takich jak Pruszków, Jaktorów, czy Adamowizna. Pomimo pięknej pogody, w turnieju wystartowało 24 zawodników, w tym dwie dziewczynki.

Zawodnicy mieli trudne wyzwanie. Każdy gracz musiał zagrać siedem 7 rund. W ich wyniku udało się wyłonić zwycięzców.

Wśród dzieci z rocznika 2011 pierwsze miejsce zajął reprezentant naszego przedszkola Karol Twardowski [4 pkt.] z grupy IIIA, drugie Bartek Sobczuk [3 pkt.] z Pruszkowa, a trzecie Michał Starowicz [3pkt] ze SP nr 6. Zwycięzcą z rocznika 2010 został Feliks Lissowski [4,5 pkt.] (nauczanie domowe), drugie miejsce zajęła Karolina Gałajda [4 pkt.] SP nr 2, a trzecie miejsce Maciek Karpiński [4 pkt.] SP nr 2. W grupie najstarszych uczestników z rocznika 2008 i 2009 zwyciężył Maciek Jarosiński [5 pkt.] SP nr 2, drugie miejsce zajął Wiktor Twardowski [4 pkt.] SP Adamowizna, a trzecie Maciek Wesołowski [4pkt.] SP nr 2. Dla całego turnieju ustanowione zostało Grand Prix, w którym nie miał znaczenia wiek gracza ale wynik jaki uzyskał. Najlepszym graczem podczas turnieju okazał się Dawid Pałdyna [7 pkt.] SP nr 2, drugie miejsce zajął Dominik Kisiel [5,5 pkt] SP nr 2, a trzecie Michał Daniszewski [5 pkt.] SP nr 2

Gratulujemy zarówno zwycięzcom turnieju, jak i graczom, którzy ukończyli wszystkie 7 rund. Zwycięzcy otrzymali medale i puchary, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

W związku z tym, że turniej organizowany był z okazji Dnia Dziecka, dzięki hojności takich firm jak PSB Mrówka, PGNiG, Rabben oddział Grodzisk Mazowiecki, każdy z graczy został obdarowany upominkami. Sprawiło to niewątpliwie młodym zawodnikom radość.

Wspaniała atmosfera sprzyjała wspólnej zabawie zawodników pomiędzy rundami turnieju, jak również zaprowadzeniu porządku w salach przedszkola po jego zakończeniu. Dziękuję także Rodzicom za pomoc w porządkach, tak by przedszkole mogło w poniedziałek rano przyjąć swoich podopiecznych.

 

0 Polubienia wiadomości
1239 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.