Festiwal Piosenki Zuchowej „Piracka Przygoda”

W dniu 10 czerwca 2017 roku na terenie naszego przedszkola odbył się Festiwal Piosenki Zuchowej pt. „Piracka Przygoda” w którym wzięło udział 10 Gromad Zuchowych z terenu Hufca Grodzisk Mazowiecki, łącznie uczestniczyło w nich ok 130 zuchów wraz z opiekunami oraz 30 harcerzy pełniących funkcje organizacyjno- porządkowe. Impreza ta składała się z 3 części I – zwiad – zuchy dostały mapy okolicy na których zaznaczone były punkty kontrolne. Każdy punkt musiał być przez zuchy odnaleziony. Tematem przewodnim zwiadu było poznanie ciekawostek z życia Pirata, wykonanie zadań m.in. rozszyfrowanie wiadomości, nauka węzłów, kompletowanie pirackiego stroju, przeprawa przez rzekę oraz odnalezienie ukrytych złotych dukatów. II – Festiwal Piosenki Zuchowej „Piracka Przygoda”– prezentacja przez wszystkie Gromady aranżacji piosenki o tematyce morskiej, żeglarskiej, pirackiej, która oceniania była przez 3-osobowe jury w kilku kategoriach (dobór repertuaru związanego z tematyką wakacyjną, choreografia, jakość i precyzja wykonania, wykorzystanie przestrzeni sceny, ogólne wrażenie zespołu (stroje, rekwizyty), dodatkowy punkt od jurora (taki bonus). II – Punkty aktywności – na terenie ogrodu zostały rozstawione punkty z różnymi aktywnościami dla dzieci: malowanie buziek, tańce integracyjne, galeria pod chmurką, kącik kulinarny, gorączka złota, kącik strażacki, kącik sportowy, kącik cyrkowy, kącik plastyczny, zabawy z chustą animacyjna. Ponadto każdy zuch mógł posilić się w trakcie zabawy pyszną kiełbaską z grilla, a następnie osłodzić pączkami, soczkiem, chipsami, ciasteczkami. Cała impreza zakończyła się obrzędową iskierką. Zuchy, instruktorzy, harcerze zawiązali jeden wspólny krąg, odśpiewali „Bratnie słowo” oraz „Słoneczko już” oraz przekazali sobie braterski uścisk dłoni.

3 Polubienia wiadomości
1455 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.