Drodzy Rodzice!

Drodzy Rodzice!

Od momentu stwierdzenia u Waszego dziecka niepełnosprawności aż do rozpoczęcia nauki w szkole może ono uzyskać wykwalifikowaną pomoc, której celem jest wczesne wspomaganie rozwoju. Wczesne wspomaganie rozwoju to zespół działań, które mają na celu pobudzenie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka.

Organizacja zajęć z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju odbywa się wyłącznie na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania wydanej przez Zespół Orzekający w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka może być organizowane w przedszkolu, szkole podstawowej, w szkole specjalnej, w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych oraz w publicznej poradni psychologiczno – pedagogicznej.

Jeżeli wyrazicie Państwo  chęć aby Wasze dziecko uczestniczyło w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju w Przedszkolu Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Króla Maciusia Pierwszego w Grodzisku Mazowieckim, prosimy o bezpośrednie zgłoszenie się do sekretariatu naszej placówki z wypełnionym wnioskiem (do pobrania na dole strony lub dostępnym w sekretariacie Przedszkola). Wniosek należy składać co roku, na każdy kolejny rok szkolny.

Na Państwa wniosek Dyrektor Przedszkola Nr 4 powoła zespół specjalistów, który przygotuje indywidualny program terapeutyczny dla dziecka oraz będzie realizował zajęcia. Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w naszym Przedszkolu prowadzą specjaliści, posiadający kwalifikacje odpowiednie do rodzaju niepełnosprawności dziecka, którzy tworzą Zespół Wczesnego Wspomagania :psycholog, neurologopeda, terapeuta SI, oligofrenopedagog, fizjoterapeuta. Miejscem prowadzenia zajęć w ramach wczesnego wspomagania jest Przedszkole nr 4 w Grodzisku Mazowieckim.

wniosek-o-zorganizowanie-zajec

0 Polubienia wiadomości
1062 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.