Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i wychowawców

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że Gmina Grodzisk Mazowiecki rozpoczyna dla swoich mieszkańców realizację bezpłatnych warsztatów umiejętności wychowawczych przeznaczonych dla rodziców i wychowawców według programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji.

1. Warsztaty „Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały” to cykl 10 spotkań, które uczą umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie, budowania więzi i relacji w duchu podmiotowości i dialogu.
  2. „Rodzeństwo bez rywalizacji” to warsztat przeznaczony dla rodziców, którzy chcą w świadomy sposób wspierać proces budowania opartych na więzi i szacunku relacji między dziećmi (rodzeństwem, rówieśnikami, kuzynami). Zawartość merytoryczna kursu obejmuje m.in.:

– jak radzić sobie z rywalizacją i zazdrością między dziećmi?;

– jak reagować na kłótnie, bójki i spory?;

– co to znaczy być sprawiedliwym rodzicem?;

– jak wpierać komunikację między dziećmi?

Warsztat 1 „Jak słuchać….” rozpoczynamy 05 października 2017 r. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Westfala 3. Zajęcia będą odbywały się w czwartki w godz. 18.00 – 21.00.

Warsztat 2 „Rodzeństwo….” rozpoczynamy 06 października 2017 r. w Pawilonie Kultury w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Westfala 3. Zajęcia będą odbywały się w piątki w godz. 18.30 – 21.30.

Zapisy do grup warsztatowych prowadzi Iwona Chorek z Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 11 Listopada 33 tel. (22) 755-58-69 wew. 23 lub 720-909-218.