Wycieczka do Dyniolandu

W dniu 25.09.2017r. grupy IIIB i IVD wraz z wychowawcami wyjechały na wycieczkę do Dyniolandu w Wieliszewie, czyli do pomarańczowej  krainy tysiąca dyń, znajdującą się na Farmie Smyków.

Wycieczkę rozpoczęliśmy posiłkiem wśród pnączy dyniowych liści oraz wielu interesujących Dyniolandowych ekspozycji. Wtedy dzieci miały okazję wysłuchać  opowiadań Pana Dyni o tykwach. Zobaczyć oraz dotknąć ręcznie wykonane z nich ekspozycje, m.in. łyżki, lampiony. Po krótkich, ale jakże interesujących historiach nadszedł czas na atrakcje na świeżym powietrzu – zabawy w słomianym labiryncie kostek oraz bel.

Ponadto w Dyniolandzie czekały na nas takie atrakcje jak: interaktywny wykład o dyni, jej historii, pochodzeniu, właściwościach zdrowotnych, zastosowaniu kulinarnym; degustacja przepysznej zupy dyniowej oraz soku dyniowo- jabłkowego; spacer po polu dyniowym, oglądanie dyń z całego świata oraz dyń gigantów – ważących nawet ponad 300kg; zwiedzanie dyniowych kompozycji; wizyta w mini zoo  (kury, kaczki, koziołki, króliki) – wysłuchanie krótkiej opowieści o życiu zwierząt, możliwość nakarmienia oraz pogłaskania zwierząt; zabawy w słomianej zagrodzie – słomiany labirynt oraz słomiane zwierzęta; ognisko z kiełbaskami.

Na koniec wycieczki każde dziecko otrzymało dynię.

W tym dniu nikomu nie groziła nuda, każdy znalazł coś dla siebie interesującego. Największe wrażenie na dzieciach zrobiło pole z dyniami gigantami oraz słomiany labirynt. Szczęśliwi, choć bardzo zmęczeni wróciliśmy do przedszkola.

2 Polubienia wiadomości
1608 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.