Międzynarodowy Program  Edukacyjny „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Dzień Misia Pluszowego (24.11.2017r.)w naszym przedszkolu był również dniem inauguracji Międzynarodowego Programu  Edukacyjnego „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY” pod medialnym patronatem Bliżej Przedszkola. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami.

W naszym przedszkolu w ramach tego projektu odbywają się równolegle trzy główne wersje oraz kilka akcji towarzyszących.

1/. Wersja wysyłkowa – zasięg ogólnopolski – w grupie IIIe – Miś Gwiazdek i w grupie II b – Miś Brązuś wyruszyły w fascynującą podróż po Polsce, gdzie odwiedzą dzieci i ich Panie z 6 innych przedszkoli. Wspólnie z dziećmi będą przeżywać przygody bohaterów książek, co uwiecznione zostanie w ich Dziennikach Podróży. Za nim jednak powrócą do nas w naszym przedszkolu będą pojawiać się niezwykli goście  – Misie z zaprzyjaźnionych Przedszkoli na których czekamy z niecierpliwością.

Dzieci życzyły Misiom udanej podróży i szybkiego powrotu do naszego przedszkola!

2/. Wersja przedszkolna – od domu do domu przedszkolaków – zgłosiło się kilka grup przedszkolnych, które przy wsparciu rodziców uszyły misia, który wędruje od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”. Zadaniem dziecka jest zaopiekować się misiem i narysować dla niego małą niespodziankę, a zadaniem rodzica jest poczytanie misiowi na dobranoc.

3/. Wersja przedszkolna – od grupy do grupy – w tej akcji biorą udział wszystkie grupy. Miś Maciuś wędruje od grupy do grupy, towarzysząc ciocią w ich codziennym czytaniu. Swoją podróż rozpoczął od grupy I A.

Jak tylko Misia powrócą ze swoich podróży, zorganizujemy im wystawę wraz z ich Dziennikami Podróży w holu przedszkola.

Agnieszka Bryła-Gmitruk

1 Polubienia wiadomości
1944 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.