Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Dnia 1 grudnia 2017r. dzieci z grup III a i III e  wraz  z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ku radości małych zwiedzających okazało się, że „Bzzz!” to miejsce, gdzie wszyscy mogą swobodnie, spontanicznie, samodzielnie i wedle własnego planu doświadczać, oglądać i manipulować elementami wystawy. Mali odkrywcy zbudowali plaster miodu oraz model drzewa; obserwowali piłeczki wrzucane w wir wodny, bawili się pistoletem na wodę, konstruowali tor przeszkód dla strumienia. Na panelu z linami zwisającymi z sufitu słuchali różnych dźwięków natury i próbowali skojarzyć go z odpowiednim zwierzęciem, zjawiskiem atmosferycznym. Także dzieci wąchały zapachy natury, bardziej lub mniej przyjemne. W ramie wypełnionej setkami plastikowych kołeczków, odciskali części ciała, a z drugiej strony oglądali powstałą w ten sposób płaskorzeźbę.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta poprzez zabawę pozostanie w naszych głowach na długo.

2 Polubienia wiadomości
1500 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.