II turniej Szachowej Ligii Młodych Talentów

Dnia 10 lutego rozegrany został II turniej Szachowej Ligii Młodych Talentów zorganizowany przez Przedszkolne Koło Szachowe „Szach – Mat” i Uczniowski Klub Sportowy „Szachowa Dwójka”, który tym razem został rozegrany  w przedszkolu Sióstr Opatrzności Bożej.

Szczególne podziękowania należy złożyć partnerom Szachowej Ligi, w szczególności Fundacji Lotto, grodziskiemu marketowi Carrefour, Firmie Wizan, Małgorzacie Stępniewskiej – Zakład Poligraficzny MADAS  i wielu innym którzy wsparli nasze działania tak aby każdy bez względu na wynik został nagrodzony.

W tym miejscu należy wymienić najlepszych zawodników, którzy zdobyli puchary mistrzowskie w pierwszym turnieju z cyklu Szachowa Liga Młodych Talentów:

Grupa A – Kajetan Paschke – Szkoła podstawowa Da Vinci w Książenicach

Grupa B – Karolina Gałajda  – Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Mazowieckim

Grupa C –  Karol Orlinsk – Szkoła Podstawowa w Książenicach

Medale otrzymali:

rocznik 2009 -2010

złoto -Anna Kicińska – Szkoła Podstawowa nr 2 , Grodzisk Mazowiecki

srebro – Artur Redzimski – Szkoła Podstawowa nr 2 , Grodzisk Mazowiecki

brąz  – Dominik Kisiel – Szkoła Podstawowa nr 2 , Grodzisk Mazowiecki

rocznik 2011

złoto  –  Bartek   Sobczak – UKS Szachowa Dwójka

srebro – Ignacy Bogucki – Przedszkole nr 4 , Grodzisk Mazowiecki

brąz   –  Mateusz Bagiński   – Przedszkole nr 4 , Grodzisk Mazowiecki

rocznik 2012

złoto – Aleksander Kosacki     – Przedszkole Sióstr Opatrzności Bożej, Grodzisk Mazowiecki

srebro – Michał Bombinski    – Przedszkole nr 4 , Grodzisk Mazowiecki

brąz – Małgorzata Kicińska –   Przedszkole Sióstr Opatrzności Bożej, Grodzisk Mazowiecki

Więcej szczegółów można znaleźć na stronach ligi http://szachygrodzisk.pl/index.php/szachowa-liga-mlodych-talentow-info/

Wszystkim graczom należy pogratulować sukcesu i wytrwałości w turniejowych zmaganiach!

Na koniec – zauważyć należy, iż duża ilość dzieci uczestniczących w turnieju oraz wspaniała atmosfera towarzysząca zmaganiom graczy, świadczy niewątpliwie o rosnącej popularności szachów jako dyscypliny sportowej, a zarazem atrakcyjnej i wartościowej formy spędzania czasu oraz rozwijania umysłu.

Zapraszamy na następny turniej w dniu 10 marca w tym razem gramy w szkole Podstawowej nr 2 na ul. Westfala 3 zaczynamy jak zawsze o 9.45 Zapraszamy.