III turniej z cyklu „Szachowa Liga Młodych Talentów”

W dniu 10 marca rozegrany został III turniej z cyklu Szachowej Ligii Młodych Talentów organizowane przez Przedszkolne Koło Szachowe „Szach – Mat” i Uczniowski Klub Sportowy „Szachowa Dwójka”, którego tym razem gospodarzem była zerówka przy Szkole Podstawowej nr 2. Do turniejowych rozgrywek w trzech grupach przystąpiło ponad 50 dzieci i już nie tylko z powiatu grodziskiego ale mieliśmy gości z Warszawy.

Szczególne podziękowania należy złożyć partnerom Szachowej Ligi w szczególności Fundacji Lotto, grodziskiemu marketowi Carrefour, Danfoss Saginomiya,  Gmina Grodzisk Mazowiecki , i wielu innym którzy wsparli idee Ligi tak aby każdy kto nie podda się i ukończy rozgrywki bez względu na wynik został nagrodzony

Ten dzień okazał się niezwykły również dla Mam grających dzieci, które czekały czy to pod salą gry czy też w domu z obiadem. Ową niespodziankę sprawiła firma  Swedeponic z Kraśnicej Woli, która z okazji czwartkowego dnia kobiet przekazała wszystkim graczom dla ich mam świeże i pachnące zioła.

W tym miejscu należy wymienić najlepszych zawodników, którzy zdobyli puchary mistrzowskie w trzecim turnieju z cyklu Szachowa Liga Młodych Talentów:

Grupa A – Artur Redzimski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Mazowieckim

Grupa B – Dominik Kisiel  – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Mazowieckim

Grupa C –  Szymon Horzempa  – Szkoła Podstawowa nr 2 w Grodzisku Mazowieckim

Medale otrzymali

w roczniku 2009 -2010

złoto –   Ania Kicińska     – Szkoła Podstawowa nr 2 , Grodzisk Mazowiecki

srebro – Karolina Gałajda – Szkoła Podstawowa nr 2 , Grodzisk Mazowiecki

brąz  –    Maciek Karpiński  – Szkoła Podstawowa nr 2 , Grodzisk Mazowiecki

W roczniku 2011

złoto  –  Karol Twardowski  – Przedszkole nr 4 , Grodzisk Mazowiecki

srebro – Mateusz Bagiński  – Przedszkole nr 4 , Grodzisk Mazowiecki

brąz   –   Ignacy Bogucki  –     Przedszkole nr 4 , Grodzisk Mazowiecki

W roczniku 2012

złoto – Michał Bombinski    – Przedszkole nr 4 , Grodzisk Mazowiecki

srebro – Lucjan Lissowski  – UKS Szachowa Dwójka

brąz – Małgorzata Kicińska –   Przedszkole Sióstr Opatrzności Bożej, Grodzisk Mazowiecki

Więcej szczegółów można znaleźć na stronach ligi http://szachygrodzisk.pl/index.php/szachowa-liga-mlodych-talentow-info/

Wszystkim graczom należy pogratulować sukcesu i wytrwałości w turniejowych zmaganiach!

Na koniec – zauważyć należy, coraz wyższy pozom umiejętności gry zarówno u starszych jak i u najmłodszych  przez co coraz trudniej o wygraną czy remis. Stale duża ilość dzieci uczestniczących w turnieju oraz wspaniała atmosfera towarzysząca zmaganiom graczy, świadczy niewątpliwie o rosnącej popularności szachów już jako dyscypliny sportowej, a zarazem atrakcyjnej i wartościowej formy spędzania czasu oraz rozwijania umysłu.

Chciałbym zaproponować wszystkim wielbicielom gry w szachy kolejny turniej tym razem w Warszawie (Ursus ul. Sosnkowskiego 10 w Szkoła Podstawowa nr 14) szczególnie zachęcam grających sześciolatków

Szczegóły na szachowych tablicach informacyjnych oraz na stronie:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1497/index.html?l=pl

Warto przypomnieć, że kolejny turniej w Grodzisku odbędzie się w dniu 14 – 15 kwietnia w ramach II urodzin Uczniowskiego Klubu Sportowego „Szachowa Dwójka”.  Gramy w Szkole Podstawowej nr 2 na ul. Westfala 3. Dodam tylko, że wyniki z turnieju będą doliczone do klasyfikacji generalnej w ramach Szachowej Ligi Młodych Talentów. Dla naszych przedszkolaków polecam grupę D grającą w niedziele, zaczynamy jak zawsze o 9.45. Dodatkową zaletą turnieju będzie możliwość uzyskania lub podwyższenia kategorii szachowej

                                                                                                                             Zapraszamy

Rafał Daniszewski –

instruktor

3 Polubienia wiadomości
1135 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.