„Zuchowe nocowanie”

W piątek 20 stycznia 2018 r zuchy z Gromady Zuchowej „Strażnicy Maciusiowej Tajemnicy” stanęły  przed trudnym zadaniem spędzenia nocy poza domem. Nocowanie odbyło się pod hasłem „Indiańska noc”. Zuchy czekały na ten moment z wielką niecierpliwością.  Przybyły do przedszkola o 17.30 aby rozpocząć niesamowitą przygodę. Zabawa zaczęła się od przeczytania listu od Wodza plemienia, następnie zuchy podczas   zabaw ruchowych  zdobywały sprawności. Aby stać się prawdziwym Indianinem: strzelali z łuku, rzucali oszczepem, tropili zwierzynę, uczyli się również okrzyków indiańskich, znaków dymnych i  tańca indiańskiego wywołującego deszcz . Wszystkim zuchom zostały nadane  indiańskie imiona a na pamiątkę nocowania otrzymali dyplomy. Po wspólnej kolacji i wieczornej toalecie zuchy szybko przebierały się w piżamki i rozpoczęła się piżamowa „dyskoteka”. W końcu zmęczone  ale i uśmiechnięte zuchy położyły się na swoje leżaki  i udały się na odpoczynek. Dla niektórych dzieci to była pierwsza noc, kiedy w pobliżu nie było rodziców, ale wszyscy dali sobie świetnie radę. Rano zuchy w świetnych humorach zjadły śniadanie i przywitały rodziców. TO BYŁA NIE ZAPOMNIANA NOC.

3 Polubienia wiadomości
1292 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.