VII Konkurs Recytatorski „Malowanie Słowem”

W dniu 20 kwietnia 2018 roku, w  Przedszkolu nr 4 w Grodzisku Mazowieckim, odbył się VII Konkurs Recytatorski „Malowanie Słowem”.

Konkurs Recytatorski, organizowany co roku w kwietniu przez Naszą Placówkę, cieszy  niesłabnącym zainteresowaniem i gromadzi w jednym miejscu najlepszych małych mówców.

Poezja  to rozwijanie wrażliwości oraz poznanie mocy słowa. Konkurs, to również okazja do wzmacniania wiary we własne siły, to wspaniała zabawa posiadająca wiele aspektów nie tylko dydaktycznych ale wychowawczych i społecznych.
Jesteśmy dumni, że możemy być organizatorem tego wydarzenia.

W tegorocznej edycji konkursu swoje umiejętności prezentowało 26 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych (5, 6 lat) z 14 placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki, mieliśmy również gości spoza naszej Gminy. Tym razem, w magiczny świat słowa zaprowadziła nas , poezja pani Małgorzaty Strzałkowskiej.

Nasze jury w składzie:

– p Maria Zdrojewska z Miejskiej Biblioteki

-p. Bożena Malczewska Dyrektor Przedszkola nr 4,

– p. Monika Bartłomiejczyk Dyrektor Szkoły Musicalowej Animato,

stanęło przed nie lada wyzwaniem, oceną prezentacji małych oratorów, na którą składały się następujące elementy: artykulacja oraz wyrazistość wymowy,tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu, ogólny wyraz artystyczny.

Mieliśmy zaszczyt poznać dzieci, nauczycieli oraz rodziców z następujących  placówek z Grodziska Mazowieckiego: Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 7, Przedszkola Nr 5, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej, Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Ognisko”, Niepublicznego Przedszkola „Smyk”, Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Nutki”, Szkoły Podstawowej w Książenicach, Niepublicznego Przedszkola Językowego „Wesoły Autobus”w Książenicach, Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie oraz Gminnego Przedszkola w Nowej Wsi i Przedszkola z Błonia.

W czasie przerwy dzieci mogły się zintegrować, wspólnie bawiąc się z rówieśnikami oraz przy słodkim poczęstunku. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki.

Składamy ogromne ukłony w stronę nauczycieli i rodziców, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przygotowali uczestników do konkursu.

W VII Edycji Konkursu uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Nasze Jury, zgodnie z regulaminem przyznało I, II, III miejsca w 2 kategoriach wiekowych (5 i 6 lat).

Laureaci VII edycji Konkursu „Malowanie Słowem”:

   Kategoria wiekowa 5 lat:

I – Zuzanna Klimek / Przedszkole nr 4/

II-  Filip Figielski /Przedszkole Niepubliczne „Tęczowe Ognisko”/

III- Gabriela Grudzińska / Gminne Przedszkole w Nowej Wsi/

Kategoria wiekowa 6 lat:

I – Magdalena Górska / Przedszkole nr 4/​

II – Karolina Piechowicz / Przedszkole nr 1/

III – Michał Pytliński /Szkoła Podstawowa w Adamowiźnie/

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje.

 

Organizatorzy

Dorota Augustyniuk

Przedszkole nr 4

Grodzisk Mazowiecki

 

 

2 Polubienia wiadomości
1017 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.