Urodzinowy turniej Klubu „Szachowa Dwójka”

W dniach 14-15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Grodzisku odbył się urodzinowy turniej Klubu „Szachowa Dwójka” W tych dniach na trzech salach gry przy szachownicach siedziało każdego dnia ponad 100 graczy w tym zawodnicy Przedszkolnego Koła Szachowego „Szach – Mat”.

Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy w zależności od umiejętności i wieku. Nasze przedszkolaki grały w grupie „C” i „D”. Dla Karola T. i Michała B. którzy grali zarówno w sobotę jak i w niedzielę był to sprawdzian umiejętności i wytrwałości przed rozgrywaniem dłuższych dwudniowych turniejów. Warto przy tej okazji zauważyć że Michał pod koniec kwietnia zagra w turnieju o Puchar Polski do lat 6 w Poroninie.

Niedziela była bardziej ekscytująca w wydarzenia z uwagi że w grupie „D” wystartowały prawe wszystkie dzieci które grały w grodziskim cyklu Szachowej Ligi Młodych Talentów  a oprócz tego zjechały się młodziki z okolicznych miejscowości jaki i z Warszawy. Nasze przedszkolne koło szachowe reprezentowało 14 graczy. Wszyscy zawodnicy pomimo pięknej pogody starali się uzyskać jak najlepsze wyniki. Ponieważ ten turniej był rozgrywany w ramach obchodzonych drugich urodzin to nie mogło zabraknąć tortu, którym byli częstowani zarówno gracze jak i przybyli rodzice i miłośnicy tej „Królewskiej Gry”.

Warto tutaj zauważyć że dzięki wsparciu ze strony Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz firmy Danfoss Saginomiya, Auchan -Okęcie wszystkie grające dzieci otrzymały poza pamiątkowymi dyplomami nagrody rzeczowe  a najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale.

W skrócie według kolejności od najlepszego na 54 graczy  przedstawiały się tak:

Karol Twardowski  3 miejsce

Mateusz Bagiński 5  miejsce – jednocześnie uzyskał IV kategorię szachową

Kamil Wasiak 9 miejsce – jednocześnie uzyskał IV kategorię szachową

Ryszard Kozak 21 miejsce

Michał Bombiński 28 miejsce – jednocześnie uzyskał IV kategorię szachową

Marcin Buśkiewicz 34 miejsce – jednocześnie uzyskał V kategorię szachową

Mateusz Zieliński  35 miejsce – jednocześnie uzyskał V kategorię szachową

Szymon Rosiński 37 miejsce

Tymek Piotrowski 42 miejsce – jednocześnie uzyskał V kategorię szachową

Pozostali gracze z naszego przedszkola znacznie podnieśli swoje umiejętności, bądź wygrali więcej partii albo zajęli lepsze miejsca   są to:   Bartek Sarnowski, Antek Broński,  Krystian Kozak, Florek Węgrzyn. Szczególne wyróżnienie zasługuje  Zuzia Figurska, która powróciła do zmagań turniejowych.

Wszystkim grającym  – GRATULUJEMY – i życzymy dalszych sukcesów a okazja nadarzy się już niedługo bo:

12 maja  – Mistrzostwa Mazowsza Juniorów w rocznikach 2011 i 2012

19 maja – Finał Szachowej Ligi Młodych Talentów

Zapraszamy

 

1 Polubienia wiadomości
933 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.