Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste.

                             Czesław Janczarski „Barwy ojczyste”

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste – po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu.

 Przedszkolaki w  uroczystym pochodzie, niosąc w dłoniach biało– czerwone flagi udały się do urzędu. Tam zostały przywitane przez Pana Burmistrza Tomasza Krupskiego, którym w kilku słowach przypomniał dzieciom o znaczeniu symboli narodowych oraz przybliżył historie powstania grodziskiego herbu.

 Następnie z tej okazji przedszkolaki przygotowały montaż słowno – muzyczny. Celem przedstawienia było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji, jak również rozbudzenie u dzieci potrzeby poznawania historii o własnym narodzie. Była to krótka wędrówka z wiatrem po Polsce (odwiedziliśmy m.in. góry,  Kraków, Warszawę, Łowicz, a wędrówkę zakończyliśmy nad Bałtykiem). Nie zabrakło pięknych ludowych stroi, tańców i przyśpiewek.

Uwieńczeniem tej uroczystości były różnorodne atrakcje, spośród których szczególne będziemy pamiętać ogromny i przepyszny tort w biało-czerwonych barwach, którym przedszkolaki zostały poczęstowane przez Pana Burmistrza.

 

3 Polubienia wiadomości
958 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.