PLANETARIUM

W dniach 11 i  12 kwietnia 2018r do naszego przedszkola przyjechało Mobilne Planetarium. Seans multimedialny realizowany był przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz, dla każdej z grupy osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca i deszczem meteorytów.  W jednej chwili przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu przyrody, fizyki i astronomii. Wszystkim , bez wyjątku dostarczył wiele kosmicznych wrażeń. Pokaz został sfinansowany przez Radę Rodziców.

3 Polubienia wiadomości
847 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.