Spotkanie  z ratownikiem medycznym

W dniu 25.05.2018 i 15.06.2018r. dzieci naszego przedszkola odwiedził Ratownik Medyczny. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego  Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Ratownik przywitał się z dziećmi i zadawał proste pytania kim jest i kim jest jego pomocnik siedzący tuż przy nim (Miś Puchatek). Ratownik aby przybliżyć dzieciom  rodzaj swojej pracy, zadawał pytania naprowadzające na przykładzie bajki ,, Psi patrol”. Za każdą odpowiedź dzieci dostawały naklejki.  Pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na codzień i wytłumaczył dlaczego jest koloru pomarańczowego. Pokazał również dzieciom kamizelkę, którą mogły przymierzyć i narzędzia jakie się w niej znajdują. Dzieci miały także okazję przyjrzeć się zawartości torby lekarskiej. Ratownik  wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.

Następnie przedszkolaki wysłuchały informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań, a także jak można pomóc osobie, która zostaje ugryziona przez owada. Ratownik zademonstrował użycie specjalnej strzykawki , która ma za zadanie wyssać jad. Dzieci uczyły się też na manekinie jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. Na zakończenie spotkania Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda ,,mała” karetka do przewożenia pacjentów. W trakcie spotkania z Panem Ratownikiem dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Naszemu Gościowi bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję.

2 Polubienia wiadomości
1319 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.