III Festiwal Piosenki Zuchowej pt. „Od morza aż do Tatr”

W dniu 16 czerwca 2018 roku na terenie naszego przedszkola odbył się III Festiwal Piosenki Zuchowej pt. „Od morza aż do Tatr”, w którym wzięło udział 8 Gromad Zuchowych z terenu Hufca Grodzisk Mazowiecki, łącznie uczestniczyło w nich ok 85 zuchów wraz z opiekunami i sekcją organizacyjną. Impreza składała się z 3 części:

I – zwiad pod hasłem „A to Polska właśnie, to Polska – poznajemy różne zakątki Polski” – zuchy dostały mapy okolicy, na których zaznaczone były punkty kontrolne. Zuchy musiały odnaleźć flagę ukrytą w zaroślach, ułożyć puzzle z wiązane z ciekawymi miejscami w Polsce, ubrać postać chłopca i dziewczynki w odpowiednie stroje ludowe, zaśpiewać piosenkę o Polsce, próbowały przejść Wisłę, przy użyciu gazety do budowy mostu, odgadnąć zagadki o Polsce, zatańczyć tańce narodowe.

II – Festiwal Piosenki  Zuchowej – W zawiązku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, tematyką festiwalu była Polska. Nasza gromada „Strażnicy Maciusiowej Tajemnicy” wykonała piosenkę pt. „Polska” autorstwa Katarzyny Komińskiej oraz piosenkę „Jak mam powiedzieć to…” autorstwa Moniki Kluzy przy użyciu biało-czerwonych pasków krepiny imitujących flagę Polski. Dzięki ciekawemu i nietuzinkowemu wystąpieniu wygraliśmy III Festiwal Piosenki Zuchowej.

III – Punkty aktywności – na terenie ogrodu zostały rozstawione punkty z różnymi aktywnościami dla dzieci: malowanie na szkle, tańce integracyjne, galeria pod chmurką, kącik sportowy, kącik kulinarny, kącik poszukiwacza skarbów, kącik plastyczny – kwiatki, wianki, zabawy z chustą animacyjna.

Podczas III Festiwalu Piosenki Zuchowej „Od morza aż do Tatr” niesamowitym przedsięwzięciem okazało się wykonanie przez wszystkich obecnych tańca narodowego, którym był polonez.  Ponadto każdy zuch mógł posilić się w trakcie zabawy pyszną kiełbaską z grilla, a następnie osłodzić pączkami, soczkiem, chipsami, ciasteczkami.  Cała impreza zakończyła się obrzędową iskierką. Zuchy, instruktorzy, harcerze zawiązali jeden wspólny krąg, odśpiewali „Bratnie słowo” oraz „Słoneczko już” oraz przekazali sobie braterski uścisk dłoni.

2 Polubienia wiadomości
2069 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.