WYCIECZKA SZLAKIEM WARSZAWSKICH LEGEND

Dnia 8 maja 2018r. grupy IIIB i IVD wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do stolicy Polski – Warszawy.

Dzieci wycieczkę rozpoczęły od zwiedzania wystawy plenerowej w parku przed gmachem Muzeum Wojska Polskiego, na której można obejrzeć unikatową kolekcję uzbrojenia z okresu od XV do XX w. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć artylerię, sprzęt pancerny, morski, samoloty, śmigłowce i broń rakietową, jak i również pomniki, kolekcję rzeźb, płaskorzeźb i płyt pamiątkowych m.in. obelisk poświęconym polskim żołnierzom poległym w misjach pokojowych oraz tablice z pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego z 1933 r. Dzięki uprzejmości pracownika muzeum dzieci miały możliwość zwiedzić wnętrza wybranych samolotów, śmigłowców oraz pojazdów eksponowanych na wystawie, co sprawiło wszystkim dużo radości oraz pobudziło dziecięcą ciekawość.

Kolejnym etapem wycieczki był spacer po uliczkach Rynku Starego Miasta z przewodnikiem, który pokazał dzieciom ciekawe zakątki Starówki. Opowiedział legendy: o Bazyliszku, o Warszawskiej Syrence, o Złotej Kaczce, o Warsie i Sawie. Następnie wszyscy udali się do Łazienek Królewskich, aby tam zobaczyć pomnik Fryderyka Chopina, obejrzeć z zewnątrz Pałac Na Wodzie, wokół którego pływają piękne ozdobne karpie. Przedszkolaki miały też możliwość nakarmić wiewiórki oraz kaczki.

Po długiej, ekscytującej wycieczce, pełni wrażeń i nowych doświadczeń dzieci wróciły do Przedszkola.

0 Polubienia wiadomości
1136 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.