KOLONIA ZUCHOWA

W dniach 21.07.2018 – 28.07.2018 r. odbyła się Kolonia Zuchowa Hufca ZHP Grodzisk mazowiecki w Bachotku, w której wzięło udział  16 zuchów z naszej Gromady „Strażnicy Maciusiowej Tajemnicy”.

Fabuła kolonii to zabawa w Indian oparta na wiedzy o życiu codziennym indiańskich plemion, na zabawach dzieci indiańskich. Każdy zuch na czas kolonii został nazwany indiańskim imieniem i uczył się współpracy z innymi Indianami w swoim indiańskim plemieniu. Każdego dnia przewidziano wiele interesujących indiańskich zajęć które podporządkowane były się tematowi dnia. Każdy dzień to osobna przygoda, która uczyła, bawiła, kształtowała w uczestnikach postawę samodzielności i pomocy innym.

Każdy zuch zdobył na kolonii nową sprawność zuchową: Indianin/ Indianka, wzbogacił swoje umiejętności o nowe wiadomości i doświadczenia, każdy miał możliwość odnieść swój mniejszy lub większy sukces na wielu płaszczyznach. Każdy zuch wrócił do domu bogatszy o nowe umiejętności i doświadczenia,  został nagrodzony za pracę, odwagę i wspaniałe zuchowe zachowanie na kolonii.

Życie na kolonii toczyło się według ustalonych zasad i harmonogramu dnia, a uczestnicy zrealizowali między innymi następujące, ciekawe zadania :

  • ogniska integracyjne – np.: przydzielenie indiańskich imion, nazw wiosek (pokoi), podział na plemiona, ognisko z pląsami zuchowymi i indiańskimi, ostatnie ognisko w stylu indiańskim podsumowujące kolonię, pląsy, zabawa w bizony- tańce indiańskie przy ogniu (taniec wojenny, taniec słońca),
  • majsterki zuchowe – tworzenie pióropuszy indiańskich, tworzenie talizmanów i indiańskiej biżuterii, dekoracji – kolorowych oczek – wykonanie naczyń z gipsu,
  • kolonijne śpiewanki– codzienne śpiewanie w gromadach, nauka piosenek.
  • zajęcia boisku sportowym, kąpielisku  – każdego dnia dzieci korzystały z kąpieliska
  • Indiańska Olimpiada Sportowa – rozgrywki zespołowe,
  • Wyjazd na wycieczkę

Torunia – gdzie odwiedziliśmy Planetarium, Żywe Muzeum Piernika, pospacerowaliśmy uliczkami toruńskiego Starego Miasta.

Grodu „Foluszek” – gdzie odbywają się zajęcia, które, oprócz ładunku wiedzy teoretycznej, mają przede wszystkim wymiar spotkań z żywą historią w ramach specjalnie przygotowanego do tego celu grodziska.

Największym wydarzeniem było złożenie przez nasze Zuchy Obietnicy Zuchowej

Zuchy poznawały siebie i własne możliwości, miały kontakt z przyrodą oraz nawiązały nowe znajomości i przyjaźnie.

                     Z zuchowym pozdrowieniem

                              CZUJ!

3 Polubienia wiadomości
1084 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.