Projekt Państwowego Inspektora Sanitarnego

Przedszkole zostało zaproszone do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie pt. „Badania przeglądowe rozpowszechniania pasożytów jelitowych w grupie dzieci w wieku przedszkolnym w Polsce”. Projekt ma na celu ocenę częstości występowania pasożytów przewodu pokarmowego w naszym kraju oraz podniesienie wiedzy na temat chorób pasożytniczych przewodu pokarmowego. W trakcie trwania projektu przebadane zostaną dzieci 5-cio i 6-cio letnie z naszego przedszkola w kierunku pasożytów jelitowych. Opiekunowie dzieci będą proszeni o wyrażenie zgody na udział w projekcie. Każdy uczestnik otrzyma sprawozdanie z badań. Wyniki badań są utajnione. Badanie jest bezpłatne.

W związku z powyższym rodzice dzieci, którzy wyrazili życzenie wzięcia udziału w projekcie proszeni są o dostarczenie próbek do badania z wypełnionym oświadczeniem w najbliższy poniedziałek, tj. 29 października 2018 r. do stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Grodzisku Mazowieckim, ul. Żwirki i Wigury 10 do godziny 11.00 lub przekazanie pracownikowi Sanepidu, który będzie zbierał próbki również w ten sam poniedziałek w holu głównym budynku przedszkola (ul. Górna 12), w godzinach 8.15 – 8.45.

Poniżej znajduje się link, w którym znajduje się pismo adresowane do rodziców dzieci pięcio i sześcioletnich:

Pismo ws. pasożytów jelitowych

0 Polubienia wiadomości
815 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.