20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego  o prawach najmłodszych- Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa, by przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek. Obowiązkiem nas dorosłych jest dążenie do tego, by prawa dzieci były respektowane.

„Chciałbym, żeby był to dzień, w którym bardzo wyraźnie, a zarazem kompetentnie przypominamy o tym, że prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka, że prawa dziecka to nie jest jakiś przywilej, który dzieciom się należy jak są grzeczne, one im się należą bo – tylko i aż – są dziećmi, są ludźmi” – powiedział podczas ubiegłorocznych obchodów Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

Grupa IV B włączyła się w obchody tego niezwykle ważnego święta. Zapoznawała się z wybranymi prawami dziecka, a przy okazji doskonaliła umiejętności współpracy w zespole. Zadaniem każdego zespołu było wspólne rozwiązanie polecenia. Za poprawne jego wykonanie dzieci otrzymywały element puzzli przedstawiający prawa dziecka według Janusza Korczaka. Na koniec dzieci zorganizowały małe przedstawienie odgrywając scenki dla utrwalenia poznanych praw.

Więcej o prawach dziecko można doczytać na stronie internetowej : https://brpd.gov.pl/prawa-dziecka

2 Polubienia wiadomości
1220 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.