„Rekord dla Niepodległej”

Z okazji obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości w dniu 09 listopada o godz. 11.11 nasze Przedszkolaki wzięły udział w Biciu Rekordu pod hasłem „Rekord dla Niepodległej” na jak największą ilość dzieci śpiewających Mazurka Dąbrowskiego.
To była przepiękna i wzruszająca uroczystość. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom galowych ubrań.

16.11.2018 r. redakcja „OBIEKTYWNA, GAZETA INTERNETOWA” umieściła artykuł  relacjonujący przebieg uroczystości „Rekord dla Niepodległej”, którego treść umieszczamy poniżej (zdjęcia autorstwa: fot. Kamil Kubacki. Obiektywna.pl).

„Rekord dla Niepodległej to hasło, które w przedszkolach i szkołach w przededniach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków powtarzano bardzo często. Wiązało się ono bowiem z odśpiewaniem hymnu narodowego. Tej najważniejszej pieśni patriotycznej uczymy się od najmłodszych lat, nic więc dziwnego, że przedszkolaki, nawet te 3-letnie koncertowo odśpiewały 4 strofy Mazurka Dąbrowskiego, stojąc dumnie z kotylionami wpiętymi do galowych strojów, bowiem 100 rocznicę Niepodległej świętowano w Przedszkolu im. Króla Maciusia Pierwszego  w Grodzisku Mazowieckim bardzo uroczyście.

Przed wykonaniem hymnu wystąpił poczet ze sztandarem przedszkola i prawie 400 przedszkolaków gromko przypomniało bohaterskie, ale i trudne momenty polskiej historii zawarte w hymnie. Rekord dla Niepodległej to inicjatywa Ministerstwa Edukacji Narodowej, niemniej placówki edukacyjne realizowały w tych dniach przeróżne własne pomysły uczczenia tej okrągłej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności i niepodległości. W Przedszkolu Nr 4 im. Króla Maciusia Pierwszego realizowano projekt „Piękna nasza Polska cała”. Uroczystość ta stała się też okazją do wręczenia nagród uczestnikom przedszkolnego konkursu fotograficznego poświęconego urodzie naszej małej ojczyzny oraz do wysłuchania niezwykle wzruszającej kompozycji „Co to jest niepodległość?” (słowa: Łukasz Tartas, muzyka: Weronika Korthals) zaśpiewanej przez jedną z dziewczynek z grupy 6-latków.”

3 Polubienia wiadomości
1044 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.