VIII Konkurs Recytatorski „Malowanie Słowem”.

W dniu 17 maja 2019 roku, w Naszym Przedszkolu, odbył się

VIII Konkurs Recytatorski „Malowanie Słowem”.

Temat tegorocznego konkursu  „Nasza Polska słowem malowana”.

Swoje umiejętności prezentowało 26 uczestników w wieku 5, 6 lat z 14 placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Mieliśmy zaszczyt poznać dzieci, nauczycieli oraz rodziców z następujących  placówek przedszkolnych z Grodziska Mazowieckiego: Przedszkola Nr 1, Przedszkola Nr 5, Niepublicznego Przedszkola „Sióstr Opatrzności Bożej”, Przedszkola „Tęczowe Ognisko”, Niepublicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek”, Niepublicznego Przedszkola „Smyk” oraz Przedszkola Niepublicznego „Kajtek” w Adamowiźnie i  Niepublicznego Przedszkola „Wesoły Autobus”w Książenicach

Gościły u nas także dzieci z następujących szkół:  Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 5  z Grodziska Mazowieckiego oraz Szkoły Podstawowej w Adamowiźnie.

Zrealizowaliśmy wszystkie cele jakie sobie założyliśmy, a mianowicie:

• Nawiązanie współpracy między placówkami, integracja dzieci.
  • Prezentacja umiejętności artystycznych dzieci.
  • Popularyzacja literatury dziecięcej.

W tej edycji Konkursu uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom recytacji. Nasze Jury miało nie łatwe zadanie. Jednak zgodnie z regulaminem   przyznano I, II, III miejsca w 2 kategoriach wiekowych (5 i 6 lat).

Wszystkie prezentacje oceniali członkowie Jury w składzie:

– p. Ewa Burzyk  – Dyrektor Biura Oświaty

– p. Maria Zdrojewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej

-p. Aleksandra Kapuściak- Przewodnicząca Komisji Oświaty

-p. Łukasz Nowacki-Specjalista ds. historii miasta

Jury oceniało na podstawie następujących kryteriów: poziom znajomości tekstu, wyrazistości wymowy, tempa intonacji oraz interpretacji tekstu poetyckiego.

Laureaci VIII edycji Konkursu „Malowanie Słowem:

Kategoria wiekowa 5 lat:

I Maria Pióro – Przedszkole „Kubuś Puchatek”

II Alicja Mirż – Przedszkole nr 5

III Lena Zakrzewska- Przedszkole nr 4

Kategoria wiekowa 6 lat:

I Zuzanna Klimek – Przedszkole nr 4

II Igor Pasturkiewicz – Przedszkole nr 5

III Zuzanna Fit – Przedszkole nr 1

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki.

W czasie przerwy dzieci mogły się zintegrować, poprzez wspólną zabawę oraz rozmowach przy słodkim poczęstunku.

Jesteśmy dumni, że w mieście i gminie Grodzisk Mazowiecki są tacy wspaniali malli mówcy. Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i mamy nadzieję,  że w przyszłym roku będzie równie wysoki poziom.

Ogromne ukłony w stronę nauczycieli i rodziców, którzy z tak wielkim zaangażowaniem przygotowali uczestników konkursu.

Dyrekcja i Organizatorzy