„Sadzimy kwiaty”

21 maja w grupie IV E odbyły zajęcia „Sadzimy kwiaty”, gdzie dzieci poszerzały wiadomości na temat wiosennych kwiatów i warunków niezbędnych do ich rozwoju. Podczas zajęć na dywanie zastanowiliśmy się co potrzebujemy do sadzenia kwiatów? Przedszkolaki odszukały z rozsypanych obrazków  odpowiednie sprzęty  potrzebne do zasadzenia kwiatów, m.in. doniczka, ziemia, łopatka, sadzonki, rękawiczki, konewka. Następnie przeszliśmy do działania. Każdy znalazł własnoręcznie wykonaną doniczkę z puszki po tuńczyku i pomalowanych drewnianych spinaczach do bielizny. Rozpoczęliśmy sadzenie kwiatów. Zwróciliśmy uwagę na odpowiednie przygotowanie do sadzenia – wsypanie ziemi do doniczki, wsadzenie sadzonek, podlanie kwiatów. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia, a najważniejsze każdy mógł zabrać swój kwiat do domu.

1 Polubienia wiadomości
1056 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.