Wycieczka do Kampinoskiego Parku Narodowego do Domu Pracy Twórczej GRANICA

W dniu 10 czerwca najstarsze przedszkolaki z grup IVA, IVB, IVC, IVD i IVE wspólnie z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego do Domu Pracy Twórczej GRANICA. Na miejscu podzielono nas na mniejsze grupy i ruszyliśmy do realizacji zadań. Pierwszym zadaniem był spacer po Puszczy Kampinoskiej ścieżką dydaktyczną zwaną „Skrajem Puszczy”. Ścieżka biegnie przez bardzo urozmaicony krajobraz pięknym lasem wchodzącym w skład obszaru ochrony ścisłej „Granica”. Dzieci po drodze obejrzały zagrody skansenowe z przykładami budownictwa puszczańskiego, spacerowały Aleją Trzeciego Tysiąclecia, gdzie znajdują się dęby, które otrzymały imiona nawiązujące do konkretnej osoby, organizacji czy instytucji, np. „Dąb Aleksander” posadził Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Z tarasu widokowego mogliśmy obserwować fragment pasa bagiennego Puszczy Kampinowkiej „ Olszowieckie Błoto”. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty projektowania biżuterii  Biżu – zajęcia pokazujące jak w łatwy sposób stworzyć piękną bransoletkę. Dzieci nauczyły się łączenia i dobierania różnych elementów pozornie do siebie niepasujących, a w efekcie dających niesamowite wrażenie. Bardzo interesujące okazały się zajęcia edukacyjne „Króliczy zakątek”, gdzie dzieci miały możliwość kontaktu ze zwierzętami, poznały wiele ras i odmian barwnych królików, mogły samodzielnie wykonać podstawowe zabiegi pielęgnacyjne oraz mogły zapytać o opiekę nad królikami w warunkach domowych. Na koniec był grill i świetna zabawa na placu zabaw. Wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni i w świetnych humorach.

1 Polubienia wiadomości
1046 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.