„Chopin, Moniuszko i  inne chłopaki” – Mobilna Filharmonia

Dnia 30 października nasze przedszkole gościło już po raz kolejny Mobilną Filharmonię. Tym razem tematem przewodnim spotkania był „Chopin, Moniuszko i inne chłopaki”. Przedszkolaki poznały sylwetki najwybitniejszych polskich kompozytorów, usłyszały historię o młodym Fryderyku, dowiedziały się kto to jest kompozytor, co to jest opera, kto jest ojcem polskiej opery oraz kto ubrał w muzykę utwory J.Tuwima, m.in. „Kotek”. Oczywiście spotkaniu towarzyszyły po raz kolejny instrumenty znane już dzieciom, jak i nowe (flet poprzeczny, skrzypce, fagot, klarnet oraz pianino). Całość dopełniły części śpiewane przez naszych gości. Było to kolejne, lecz na pewno nie ostatnie spotkanie z muzyką na żywo w naszym przedszkolu, za co serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz Artystom.

1 Polubienia wiadomości
755 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.