Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pomysłodawcą wydarzenia była w 2004 roku organizacja CPLOL  – Standing Liaison Committee of Speech and Language Therapists, zrzeszająca logopedów z całej Europy. W Polsce święto obchodzone jest od 2007 roku.

Z tej okazji w przedszkolu w marcu odbędą się spotkania w grupach 3 latków z logopedami pracującymi w naszej placówce: mgr Lidią Wątorek – Noga oraz mgr Dorotą Szostak. Na zajęciach dzieci dowiedzą się czym zajmuje się logopeda i dla czego jest to tak ważne.  Poznają ciekawe zabawy logopedyczne ułatwiające prawidłową wymowę oraz ćwiczenia buzi i języka.

                                                               Przygotowały logopedki:

                                                              Dorota Szostak                                                                 Lidia Wątorek-Nog

2 Polubienia wiadomości
127 Wyświetleń

Komentowanie zamknięte.